Maľuj, lep a dekoruj s ARTsablony

naplatno
Interiérový dizajn, rovnako ako móda, podlieha rôznym trendom, ktoré sa v histórii točia stále dookola. Najlepším príkladom sú zároveň obdivované i zatracované tapety. Jeden čas sa húfne zoškrabovali zo stien a nahradzovali snehobielou omietkou a dnes sú vyhľadávaným artiklom. Samozrejme, že už v iných dezénoch, dizajnoch a farebných škálach ako v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Ak však túžite po niečom skutočne originálnom a trendy, zaobstarajte si na steny svojich miestností špeciálne nálepky.

Neľakajte sa, nemáme na mysli nálepky zo žuvačiek či časopisov vašich detí. Ide o matné vinylové fólie, ktoré veľmi dobre držia na klasickej omietke, nábytku, oknách, dverách či zrkadlách. Na výber máte z jednofarebných i viacfarebných. Pritom vzory a veľkosti sa rátajú na desiatky. Výhodou je, že si viete nálepkami dekorovať povrchy celkom sami, pretože aplikácia je nenáročná. Malými motívmi si svoju izbičku zvládnu vyzdobiť aj deti samy. Nielen preto patria momentálne medzi najžiadanejší spôsob dekorovania stien.

nalepkakvety
Ak ste však zástancom farieb, štetcov a maľovania, máme pre vás ďalší šikovný tip, ktorým rozžiarite svoje bývanie. Túžite po elegantnej kresbe v kúte svojej obývačky? Alebo vám deti pília uši s nápadom, aby ste im na steny detskej izby namaľovali farebné zvieratká, ktoré videli v ZOO? Nemusíte oplývať maliarskym talentom. Jednoduchým a efektným riešením sú takzvané predlohy a šablóny. A aký je medzi nimi rozdiel? Vďaka papierovej predlohe, ktorá je na jedno použitie, namaľujete aj komplikované plnofarebné motívy. Pomocou šablóny, ktorá je z tenkého plastu, a tým pádom sa dá použiť viackrát, vznikajú jednofarebné línie a jednoduchšie vzory. Možno sa vám zapáčila niektorá z nálepiek, ale radi by ste si tento motív namaľovali sami. Aj to sa dá zariadiť. Dodávateľ vám pripraví predlohu podľa vašich predstáv. Keď si neviete vybrať, dajte na naše odporúčanie, ktorou je predloha. Predáva sa v mnohým motívoch, jej veľkosti sú prakticky bez obmedzenia, ľahšie sa pri nej pracuje s farbami a vďaka detailnému spracovaniu predlohy sami vykúzlite profesionálne maľby v hociktorom kúte vášho domova. Verte, že s každou novou návštevou, ktorá nebude šetriť chválou na vaše zručnosti, zaleje vašu dušu sladký pocit spokojnosti.

Tretia novinka ako si zútulniť dom či byt je osobného charakteru. Budeme totiž potrebovať súkromné fotografie. Určite vám už doma odniekiaľ vykúkajú staré či celkom čerstvé spomienky na vaše lásky a príjemné udalosti. Trh však ponúka opäť niečo nové. Fotky na chladničke už nahrádzajú hotové magnetické fólie, na ktorých je precízne vytlačená fotografia až do rozmeru 200×60 cm! Foto-magnetky tak môžete umiestniť aj na umývačky riadu, chladničky, digestory, mikrovlnky či iné kuchynské zariadenia.

farebnenalepkyy
Nádhernou osobnou dekoráciou sú obrazy zo súkromných fotografií. Z ľubovoľnej fotografie vznikne imitácia maliarskeho plátna natiahnutého na ráme. Zaujímavosťou je, že fotografiou sú potiahnuté aj boky plátna. Rozmermi a cenami originálnych obrazov budete milo prekvapení. Tieto foto-dekorácie sú skvelými darčekmi pre rodinu i blízkych. Posledný tip ako vynoviť, ozvláštniť a zútulniť svoje bývanie spája tapetu a fotografie do jedného. Ak máte kopec krásnych obrázkov z dovoleniek či voľného času a radi sa nimi pýšite, tento spôsob prezentácie je rozhodne pre vás. Nemusíte pritom pred návštevy klásť hrubé fotoalbumy. Stačí ich zaviesť do izby, kde bude tróniť vaša rodinná pýcha – tapeta z vašich fotografií. Veľkosť si zvolíte sami, do maximálnych rozmerov 90×240 cm sa zmestí okolo 250 fotiek. Takto máte celé panoptikum na očiach nielen vy, ale nenásilným spôsobom sa pochválite aj svojim hosťom.

Možností ako urobiť svoj domov krajším a útulnejším je mnoho. Stačí v sebe nájsť štipku kreativity a hlavne chuť vymeniť fádne za nápadité. Tvorivé inšpirácie od www.artsablony.sk vám ukážu, ako ísť na vec s ľahkosťou.