S ARTsablony sú nudné steny minulosťou

Už dávno minuli časy, keď sme všetky steny natreli na bielo a po troch rokoch na marhuľkovo. Dnes už je doba iná, možností nespočetne a náročnosť obyčajných ľudí na ich domovy oveľa vyššia. Nestačí posteľ v spálni, nestačí gauč v obývačke. Všetko musí ladiť, ihrať farbami a okúzliť každého, kto vojde dnu.

najnalepky

Z každého z nás sa počas rokov snaženia sa, stane unikátny dizajnér vlastného bývania, do ktorého vkladáme svoje myšlienky, náladu a nápady. Jednou z najdôležitejších vecí vôbec, je rozhodnúť sa, ako budú vyzerať steny. Tie dávajú formu interiéru, pôsobia na nás zo všetkých strán a majú najväčšie zastúpenie v interiéry. Preto je veľmi dôležité, čo na ne dáme. Jedna polička Vám už dávno nestačí.

Zo stien sa v posledných rokoch stal najväčší dekoračný prvok, ktorý využívame čoraz častejšie. Je veľa možností, ako steny spestriť, oživiť a dať im dušu. Už to nie je len biely múr, je to plocha, ktorá chce zaplniť.

detskanalepka

Je viacero spôsobov ako oživiť steny, aby sa stali nenahraditeľnou súčasťou interiéru.

Prvým z nich je maľba pomocou predlôh. Jednorazové papierové predlohy, vďaka ktorým si na stenu nakreslíte akýkoľvek motív v akomkoľvek rozmere. Stačí trocha času a výsledok sa určite dostaví. Rozprávkový motív do detskej izby, ornamenty v spálni, obývačke a na chodbe, nič nie je nemožné. Vďaka predlohe sa dajú namaľovať aj tie najnáročnejšie motívy detských postavičiek, alebo abstraktné motívy veľkých rozmerov.

kvetynalep
Druhou možnosťou je maľba pomocou plastovej šablóny. Motívy sú jednoduchšie, ale tu je potrebná menšia zručnosť, aby po okrajoch nepostekala farba. Šablóny sú určené pre odvážnejších ľudí, ktorí si trúfnu na rýchlejšie a pohodlnejšie maľovanie. So šablónou maľujete rýchlejšie, s predlohou presnejšie. Každopádne sa nemusíte báť, premaľovať sa to dá vždy. Predlohy a šablóny nájdete na www.ARTsablony.skwww.predlohy.sk

No a nakoniec je tu niečo aj pre tých pohodlnejších, či bojazlivejších. Ak si netrúfate ani na jednu z týchto možností, jednoducho Vám akýkoľvek motív namaľuje výtvarník, ktorý zvládne všetko.Je veľa spôsobov, ako dať stenám život, musíte sa len rozhodnúť, koľko chcete investovať času, práce či peňazí.